اکونومیک 24
18 تیر 1403 - 13:37

پیش‌بینی عجیب سامسونگ درباره سود ۱۵ برابری

سامسونگ در گزارشی پیش بینی کرد که سود این غول فناوری کره جنوبی در دوره سه ماهه منتهی به ژوئن ۲۰۲۴ نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۵ برابر خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از یاهوفاینانس، سامسونگ الکترونیکس در گزارشی پیش بینی کرد که سود این غول فناوری کره جنوبی در دوره سه ماهه منتهی به ژوئن 2024 نسبت به مدت مشابه سال گذشته 15 برابر خواهد شد.

بر اساس این گزارش، رونق هوش مصنوعی (AI) در جهان قیمت تراشه‌های پیشرفته را افزایش داده و پیش بینی این شرکت نیز برای سه ماهه دوم جهش یافته است.

این شرکت کره‌ای بزرگترین سازنده تراشه های حافظه، گوشی های هوشمند و تلویزیون در جهان است.

این اعلامیه باعث شد که سهام سامسونگ در ساعات اولیه معاملات روز جمعه در سئول بیش از 2 درصد افزایش یابد.

این شرکت همچنین جهش بیش از 10 برابری در سود خود طی سه ماه اول سال جاری میلادی را گزارش کرد.

سامسونگ پیش بینی کرد که در این دوره سه ماهه، سود آن از 670 میلیارد وون در سال گذشته به 10.4 تریلیون وون (7.54 میلیارد دلار؛ 5.9 میلیارد پوند) افزایش یابد.

به گفته مؤسسه تحلیلی LSEG SmartEstimate، این رقم از پیش‌بینی 8.8 تریلیون وون تحلیلگران فراتر رفته است.

مارک انیشتین، تحلیلگر ارشد شرکت تحقیقاتی و مشاوره ای ITR در توکیو می گوید: در حال حاضر شاهد افزایش سرسام آور تقاضا برای تراشه‌های هوش مصنوعی در مراکز داده و گوشی‌های هوشمند هستیم.

استقبال از هوش مصنوعی یکی از دلایل رشد گسترده‌تر بازار بورس در سال گذشته میلادی است که شاخص‌های اس‌اندپی 500 و نزدک در ایالات متحده را نیز در روز چهارشنبه به رکوردهای جدیدی سوق داد.

ارزش بازار غول تولید تراشه یعنی شرکت انویدیا در ماه گذشته میلادی از 3 تریلیون دلار گذشت و برای مدت کوتاهی مقام اول را به عنوان ارزشمندترین شرکت جهان حفظ کرد.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1740303

مهمترین اخبار اقتصادی: