اکونومیک 24
29 اردیبهشت 1403 - 17:45

پوتین: خودروهای برقی چینی بهتر از آمریکایی است

رئیس جمهور روسیه با انتقاد از سیاست‌های اقتصادی آمریکا تأکید کرد که تعرفه‌های این کشور برای واردات خودروهای الکتریکی ساخت چین نشان دهنده بهتر بودن این خودروهاست.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه در جریان سفر دو روزه خود به چین در یک کنفرانس مطبوعاتی در شهر هاربین با انتقاد از سیاست‌های اقتصادی آمریکا تأکید کرد که تعرفه‌های این کشور برای واردات خودروهای الکتریکی ساخت چین نشان دهنده بهتر بودن این خودروهاست.

پوتین رویکرد ایالات متحده را "رقابت ناعادلانه" توصیف و تصریح کرد که واشنگتن می خواهد از ورود رقبای قوی به بازار آمریکا جلوگیری کند.

وی گفت: متاسفانه در روشی که جهان امروز کار می‌کند، گاهی اوقات شرایطی پیش می‌آید که با رقابت ناعادلانه مرتبط است. اینگونه است که آمریکایی‌ها اخیراً برای حمل‌ونقل برقی چین، خودروهای برقی، تعرفه (وارداتی) وضع کرده‌اند.

رئیس جمهور روسیه در ادامه افزود: چرا؟ چون خودروهای چینی بهتر شده‌اند.

وی تأکید کرد به محض اینکه یک کشور دیگر به عنوان قدرت تولید ظاهر شود و رقابتی‌تر شود، در ایالات متحده و اتحادیه اروپا به طور مشابه سرکوب می‌شود.

بر اساس این گزارش، مقامات ایالات متحده بارها چین را به عنوان "رقیب" اصلی آمریکا توصیف کرده‌اند و در عین حال محدودیت‌های اقتصادی علیه این کشور را تشدید کرده‌اند.

پیش از این در هفته جاری میلادی واشنگتن تعرفه‌ها را بر 18 میلیارد دلار کالاهای وارداتی از چین از جمله خودروی برقی، باتری، تراشه، فولاد، آلومینیوم، مواد معدنی حیاتی، سلول‌های خورشیدی، جرثقیل‌های تخلیه بار از کشتی به ساحل و محصولات پزشکی افزایش داد و در عین حال تعرفه‌های قبلی را برای بیش از 300 میلیارد دلار کالا حفظ کرد. تعرفه‌هایی که توسط دونالد ترامپ، رئیس جمهور قبلی آمریکا، وضع شده بود.

تعرفه ها اعمال شده روی کالاهای چینی در دوران ترامپ به طور قابل توجهی افزایش یافت؛ وی جنگ تجاری با چین را در سال 2018 آغاز کرد.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1716141

مهمترین اخبار اقتصادی: