اکونومیک 24
28 اسفند 1401 - 14:52

۶۴۳ هزار نفر در سامانه یکپارچه خودرو ثبت نام کردند

مدیر سامانه یکپارچه تخصیص خودروهای داخلی از انتخاب خودروی ۶۴۳ هزار نفر از متقاضیان در سامانه یکپارچه تا ساعت ۱۱ امروز ۲۸ اسفند داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، مهدی تقدسی با بیان اینکه همزمان هزار نفر می‌توانند وارد سامانه یکپارچه تخصیص خودرو شوند، گفت: یکی از دلایل اختلال و ترافیک بالای این سامانه ورود افراد غیرمجاز به این سامانه است.

مدیر سامانه یکپارچه تخصیص خودروهای داخلی با اشاره به اینکه به دلیل اطلاع رسانی ناقص از سوی وزارت صمت و بانک‌ها، مردم سردرگم شده‌اند، گفت: همه متقاضیان خودرو که در چند ماه اخیر به نام سایت‌ها، شرکت ایران خودرو و حتی بورس حساب وکالتی داشتند وارد این سامانه شده و موجب اختلال و ترافیک سنگین در سامانه می‌شوند.

تقدسی گفت: کمتر از یک میلیون نفر باید برای ثبت نام نهایی وارد سامانه یکپارچه خودرو شوند، اما در نخستین روز ثبت نام (۲۶ اسفند) دربازه زمانی ۲۴ ساعته حدود ۲ میلیون نفر درخواست ورود به سامانه داشتند ضمن اینکه همین دو میلیون نفر مدام وارد می‌شدند و در مجموع حدود ۵۰۰ میلیون تقاضا برای ورود به سامانه دریافت کردیم.

وی افزود: در این دوره متقاضیانی که ۱۰۰ میلیون تومان حساب وکالتی به نام سازمان حمایت دارند می‌توانند شرکت کنند و به بقیه اجازه ورود به سامانه داده نخواهد شد، زیرا با سنگین شدن سامانه در اثر ورود افراد غیر مجاز، متقاضیان مشمول، نمی‌توانند وارد سامانه شوند.

تقدسی گفت: کمتر از ۳۰۰ هزار متقاضی واجد شرایط که حساب وکالتی به نام سازمان حمایت ایجاد کرده‌اند هنوز خودروی خود را انتخاب نکرده‌اند که تا پایان مهلت مقرر، این عده هم خودروی خود را انتخاب خواهند کرد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1100319

مهمترین اخبار اقتصادی: