اکونومیک 24
31 اردیبهشت 1403 - 09:58

پوتین: سوء استفاده آمریکا از بازارها باعث افزایش تورم می‌شود

رئیس‌جمهور روسیه طی اظهاراتی هشدار داد که ممنوعیت‌ها و محدودیت‌های غرب علیه بسیاری از کالاها و محصولات روسی و چینی باعث افزایش تورم در ایالات متحده خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه طی اظهاراتی هشدار داد که ممنوعیت‌ها و محدودیت‌های غرب علیه بسیاری از کالاها و محصولات روسی و چینی باعث افزایش تورم در ایالات متحده خواهد شد.

پوتین در یک کنفرانس مطبوعاتی در شهر هاربین در جریان سفر دو روزه خود به چین به تشدید جنگ تجاری بین واشنگتن و چین و تحریم‌های اعمال شده توسط ایالات متحده، اتحادیه اروپا و متحدان آنها بر طیف گسترده‌ای از محصولات روسی پس از آغاز جنگ اوکراین اشاره کرد.

وی گفت: آنها تحریم‌هایی را علیه (انواع) کالاها اعمال کرده‌اند. این منجر به چه خواهد شد؟ به تورم در ایالات متحده، این چیزی است که به آن منجر خواهد شد.

رئیس جمهور روسیه افزود: زیرا آنها سعی می کنند با استفاده از فلز گران‌قیمت خودشان و با استفاده از انرژی گران قیمت خودشان، (کالاها) را در کارخانه‌های خود تولید کنند و به کارگران خود دستمزد بپردازند.

به گفته پوتین، گردش تجاری بین روسیه و چین در سال 2023 تقریباً 25 درصد افزایش یافت و به 227 میلیارد دلار رسید.

پوتین در یک سفر رسمی دو روزه به چین که اولین سفر خارجی او از زمان آغاز پنجمین دوره ریاست جمهوری وی در اوایل ماه جاری میلادی محسوب می‌شود.

در جریان این سفر، رهبران روسیه و چین و همچنین مقامات ارشد هر دو کشور در مورد طیف گسترده‌ای از موضوعات مانند روابط دوجانبه، همکاری های اقتصادی و اوضاع بین المللی از جمله درگیری اوکراین گفتگو کردند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1716943

مهمترین اخبار اقتصادی: