اکونومیک 24
31 اردیبهشت 1403 - 09:57

دارایی‌های دویچه بانک آلمان در روسیه توقیف شد

دادگاهی در روسیه اموال، حساب‌ها و اوراق بهادار دویچه بانک آلمان را بر اساس ادعای شرکت روس‌کِم‌الاینس RusChemAlliance، مجری پروژه ساخت تأسیسات پالایش و مایع‌سازی گاز در اوست-لوگا توقیف کرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری تاس، دیوان داوری در منطقه سنت پترزبورگ و لنینگراد، اموال، حساب‌ها و اوراق بهادار دویچه بانک آلمان را بر اساس ادعای شرکت روس‌کِم‌الاینس RusChemAlliance، مجری پروژه ساخت تأسیسات پالایش و مایع‌سازی گاز در اوست-لوگا توقیف کرده است.

بر اساس اسناد این پرونده، دادگاه تا حدی ادعای شرکت روس‌کِم‌الاینس برای اقدامات موقت علیه دویچه بانک را تایید کرده است.

این شرکت روسی یک شکایت 22.2 میلیارد روبلی (241 میلیون دلاری) علیه دویچه بانک به عنوان بخشی از ادعاهای ضمانت بانکی تنظیم کرده و خواستار توقیف دارایی‌های مربوط به شعبه‌های دویچه بانک در روسیه شده بود.

پیش از این در ماه جاری میلادی، دادگاه مسکو طی حکمی مجوز توقیف حدود 12.4 میلیون یورو (13.34 میلیون دلار) از دارایی‌های متعلق به شرکت تابعه بانک آمریکایی "جی‌پی مورگان" و همچنین کومرز بانک آلمان در روسیه را صادر کرده بود.

دادگاه مسکو در تاریخ 26 آوریل این حکم را به نفع "ترانس کاپیتال بانک" روسیه، وام دهنده‌ای که در پی حمله روسیه به اوکراین در سال 2022 تحت تحریم‌های غرب قرار گرفت، صادر کرد.

بنا بر این گزارش، بانک‌ها و سایر شرکت‌های غربی از زمان شروع جنگ اوکراین و پس از اعمال تحریم‌ها علیه روسیه، مدت‌هاست که نگران سرمایه‌گذاری و دارایی خود در روسیه و اقدامات تلافی جویانه مسکو هستند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1716944

مهمترین اخبار اقتصادی: