اکونومیک 24
17 تیر 1403 - 15:38

استقلال ۵۱ روز قفل در صف فروش/ سهامداران عمده بی‌تفاوت!

نماد باشگاه "استقلال" پس از گذشت ۵۱ روز پیاپی کماکان صف فروش است و با وجود شرایط خوب دیروز و امروز بازار سرمایه، سهامداران عمده استقلال نسبت به این موضوع و حمایت از سهام خود بی‌تفاوت هستند.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، سوم اردیبهشت امسال بود که 85 درصد از سهام سرخابی‌ها به‌قیمت هر سهم استقلال 3 هزار و 46 ریال و ارزش کل 2 هزار و 800 میلیارد تومان و قیمت هر سهم باشگاه پرسپولیس 3 هزار و 580 ریال و ارزش کل 3 هزار و 200 میلیارد تومان معامله شد.

شش بانک «شهر، ملت، تجارت، صادرات، رفاه و اقتصاد نوین» هم خریدران سهام باشگاه پرسپولیس و چهار شرکت از هلدینگ خلیج فارس، پتروشیمی بوعلی سینا، پتروشیمی تندگویان، پتروشیمی پارس و پتروشیمی بندر امام نیز خریداران باشگاه استقلال بودند.

از آن زمان تاکنون اما نماد معاملاتی این دو باشگاه حال و روز خوبی در بازار سرمایه ندارند، به عنوان مثال نماد "استقلال" از 29 اردیبهشت و پس از گذشت 51 روز پیاپی کماکان صف فروش است؛ و جتی شرایط خوب دیروز و امروز بازار سرمایه نیز نتوانسته سهامداران را از صف‌نشنی در این نماد منصرف کند.

این در حالی است که با اندک سرمایه‌ای می‌توان صف فروش سهام باشگاه استقلال را در فرابورس جمع کرند، اما هلدینگ خلیج فارس، پتروشیمی بوعلی سینا، پتروشیمی تندگویان، پتروشیمی پارس و پتروشیمی بندر امام به عنوان سهامداران عمده استقلال نسبت به این موضوع و حمایت از سهام خود بی‌تفاوت هستند.

انتهای پیام/

 
 
منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1739915

مهمترین اخبار اقتصادی: