اکونومیک 24
26 اسفند 1401 - 13:31

توسعه تعاون نیازمند اصلاح قوانین است

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان این‌که اقتصاد مقاومتی همزمان باید دانش‌بنیان و تعاون‌محور باشد، گفت: تعالی این بخش مهم از اقتصاد کشور نیازمند اصلاح قوانین است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، سیدصولت مرتضوی در آئین افتتاح ۸۸۸ طرح تعاونی در ۳۱ استان کشور با حضور معاون اول رئیس‌جمهور، گفت: اقتصاد تعاونی در چارچوب عدالت و مشارکت‌پذیری عمومی رشد و نمود می‌یابد و جذب سرمایه‌های کوچک می‌تواند اثرگذاری‌های بزرگی داشته باشد.

وی تأکید کرد: در اقتصاد تعاونی سرمایه‌های مردمی اهرمی برای جذب منابع بانکی و سودآوری مبتنی بر اشتغال‌زایی و افزایش بهره‌وری است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: تعبیر مقام معظم رهبری از تعاون به‌عنوان چشمه جوشان اقتصاد و راهبری مدبرانه ایشان در سخنرانی‌ها و اسناد بالادستی به تحول این عرصه کمک شایانی کرده است.

وی با بیان این‌که اقتصاد مقاومتی همزمان باید دانش‌بنیان و تعاون‌محور باشد، اظهار داشت: تعالی این بخش مهم از اقتصاد کشور نیازمند اصلاح قوانین است.

مرتضوی حمایت از تعاون گران و اندیشمندان حوزه تعاون را از دیگر الزامات این حوزه برشمرد و گفت: در مسیر اصلاح سیاست‌های صندوق‌های بازنشستگی و راهبرد کلان وزارت رفاه برای عبور از بنگاه‌داری به سهام‌داری، تعاون گران برتر و توانمند را در اولویت قرار می‌دهیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی یکی دیگر از الزامات رسیدن به سهم ۲۵ درصد تعاون از اقتصاد کشور را فرهنگ‌سازی عنوان کرد و گفت: در همه مقاطع تحصیلی در نظام آموزش و پرورش و نیز در تحصیلات تکمیلی این مهم باید در گفتمان آموزشی ما نهادینه شود.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1097615

مهمترین اخبار اقتصادی: