اکونومیک 24
27 اسفند 1401 - 12:45

لزوم بازنگری دستورالعمل شهرک‌سازی براساس رویکرد مولدسازی

مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید در آخرین جلسه ستاد مدیریت شهرک‌سازی در سال ۱۴۰۱ بر ضرورت استفاده از ظرفیت اقتصاد مقاومتی و توسعه پیشران در شهرک‌سازی تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از راه و شهرسازی از شرکت عمران شهرهای جدید، آخرین جلسه ستاد مدیریت شهرک سازی در سال ۱۴۰۱ با حضور علیرضا جعفری معاون وزیر و مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید، ناصر رضایی معاون توسعه مسکن و شهرسازی شرکت عمران شهرهای جدید و سایر اعضای ستاد برگزار شد.

جعفری در این جلسه با تأکید بر تسریع هرچه بیشتر خروجی‌های ستاد با هدف افزایش بهره وری و تأثیرگذاری مصوبات بیان کرد: با توجه به بار عظیم پروژه‌های نهضت ملی و تعیین تکلیف آنها در شهرک‌های ایجاد شده از سوی شرکت عمران شهرهای جدید و افزایش حجم اقدامات در سال آینده؛ جلسه ستاد باید در سال ۱۴۰۲ به صورت ماهیانه و منظم برگزار و تعداد پروانه‌های تأسیس چند برابر شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی در ادامه سخنان خود استفاده از ظرفیت اقتصاد مقاومتی و توسعه پیشران را در امور محوله در این حوزه امری ضروری دانست و افزود: بازنگری دستورالعمل شهرک سازی براساس رویکرد مولدسازی و همچنین مصوبه اخیر هیئت دولت در امر حمایت از تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرینی از سوی وزارت راه و شهرسازی باید در سال آینده در دستور کار ستاد قرار گرفته تا در نهایت بتوانیم شاهد ایجاد شهرک‌هایی مبنی بر الگوی تحول پیشرفت با ادبیات اسلامی در سطح کشور باشیم.

مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید همچنین با تأکید بر اینکه صدور پروانه‌های بخش خصوصی باید در سال پیش رو تسریع یافته و حداکثر طی سه ماه انجام گیرد گفت: شهرک‌ها در ارتقای کیفیت زندگی مردم تأثیر بسزایی خواهند داشت، امری که اهمیت تسریع در صدور پروانه‌ها و ساخت این مناطق را در کشور دوچندان می‌کند.

گفتنی است طی سال ۱۴۰۱ تعداد ۵ جلسه با دستورکارهای طرح آماده سازی و طراحی شهری شهرک نیشتمان، صدور پروانه بهره برداری فاز اول شهرک خلیج فارس، بررسی مشکلات شهرک خانه دریا، بررسی صدور پروانه تأسیس شهرک فرزادشهر، ارائه پیش نویس تهیه طرح جامع شهرک و طرح بازنگری شهرک نوین برگزار شده است.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1098864

مهمترین اخبار اقتصادی: