اکونومیک 24
07 مهر 1402 - 02:47

فارس من| تأخیر 2 ماهه ایران‌خودرو در تحویل هایما با وجود دریافت یک میلیارد تومان از متقا‌ضیان‌

خریداران خودروهای هایما S7 و S5 ایران‌خودرو عنوان کرده‌اند که با وجود تکمیل وجه خرید خودرو، ایران خودرو این خودروها را به مشتریان تحویل نداده است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، ‌ مخاطبان خبرگزاری فارس با ثبت پویشی با عنوان «علت تاخیر در تحویل هایما S7 و S5 به متقاضیان چیست» عنوان کرده‌اند: جمعی از حواله‌داران خودروی هایما S7 پلاس و S5 با گذشت حدود 100 روز از تکمیل وجه خرید خودرو (حداقل 950) میلیون تومان و با گذشت حدود 2 ماه از موعد تحویل خودرو، هنوز خودروهایشان را تحویل نگرفته‌اند. 

این ثبت‌کنندگان پویش عنوان کرده‌اند که خودروساز هیچ گونه توضیحی به مشتریان درباره علت تأخیر در تحویل خودرو نداده است و لذا متقاضیان خرید این خودرو ها بلاتکلیف مانده‌اند.

در این پویش مخاطبان خواسته‌اند تا خودروساز درباره دلایل تأخیر در تحویل این خودروها توضیحاتی را به مشتریان ارائه دهد ضمن اینکه از خودروساز خواسته‌اند تا زمان تحویل به مشتریان را مشخص کند.

به گزارش فارس، پیش از این نیز بسیاری از مشتریان از تأخیر در تحویل خودروهای شرکت ایران خودرو گلایه‌مند بودند، به عنوان مثال تعدادی از مشتریان این خودروساز با ثبت پویشی در سامانه فارس من، خبرگزاری فارس عنوان کرده‌اند با وجود اینکه شرکت ایران خودرو، همه وجه خرید سورن پلاس را از مشتریان با موعد تحویل تیرماه دریافت کرده است، اما خودرو را سر موعد تحویل نداده است. 

همچنین خریداران پژو پارس از شرکت مذکور عنوان کرده‌اند مشتریان پژو پارس با موعد تحویل تابستان هنوز خودروهای خود را تحویل نگرفته‌اند، البته چند روز پیش مدیر بازاریابی این شرکت اعلام کرد که برخی از این مشتریان در شهریور و تعدادی نیز در مهرماه خودروی خود را تحویل می‌گیرند. 

پیگیری خبرنگار فارس از منابع آگاه حاکی است ایران‌خودرو به دنبال اخذ مجوز افزایش قیمت است و به همین دلیل عرضه خودروهای ثبت‌نامی را به تأخیر انداخته است تا پس از اخذ مجوز افزایش قیمت، عرضه‌ها را انجام دهد.

پایان پیام/ 

منبع: فارس
شناسه خبر: 1519164

مهمترین اخبار اقتصادی: