اکونومیک 24
20 خرداد 1403 - 12:33

گزارش روزانه بورس۲۰ خرداد/ تداوم محدودیت دامنه و ریزش بازار

بازار سرمایه در دومین روز کاری هفته نیز همانند روز های گذشته با فشار عرضه مواجه بود و روند خروج پول از بازار همچنان ادامه دارد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، بازار سهام دومین روز کاری هفته علارغم ادامه دار بودن محدودیت دامنه ی نوسان، در اکثر سهام بازار با فشار عرضه ها مواجه بود. این در حالی است که بررسی معاملات روزهای گذشته نیز نشان می دهد خروچ پول های سنگینی از بازار در حال وقوع است. 

بنابراین در پایان معاملات امروز شاخص کل بورس اوراق بهادار با ریزشی 3 هزار واحدی به 2 میلیون و 61 هزار واحد رسید. همچنین  نیز شاخص کل هم‌وزن با ریزشی 3300 واحدی به ارتفاع 672 هزار واحد رسید.

گفتنی است سه نماد «فولاد»، «فملی» و «نوری» بیشترین تأثیر در شاخص کل بورس و سه نماد «آریا»، «هرمز» و «زاگرس» بیشترین تأثیر را در شاخص فرابورس داشته‌اند، همچنین سه نماد «ذوب»، «خودرو» و «فولاد» سه نماد پرتراکنش بازار بورس و سه نماد «شفام»، «خاور» و «کرمان» سه نماد پرتراکنش در بازار فرابورس در روز جاری بودند.

لازم به ذکر است که ارزش معاملات خُرد در بازار امروز مورخ 20 اردیبهشت ماه 1403، مبلغ 2 هزار میلیارد و 730  میلیون تومان بود. گفتنی است حقیقی‌ها در روز جاری حدود 330 میلیارد تومان از بازار سهام خارج کردند.

در بازار امروز 173 نماد در محدوده مثبت و 252 نماد در محدوده منفی و در بازار فرابورس 161 نماد در محدوده مثبت و 162 نماد در محدوده منفی معامله شدند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1726378

مهمترین اخبار اقتصادی: