اکونومیک 24
27 اسفند 1401 - 13:52

کاهش سهم صیادان در پرداخت حق بیمه صیادی

معاون وزیر جهاد کشاورزی از تصویب پرداخت ۵ هزار میلیارد ریال حق بیمه برای ملوانان و صیادان توسط مجلس شورای اسلامی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، سید حسین حسینی، رئیس سازمان شیلات ایران گفت: با توجه به مشقت‌های حرفه صید و صیادی، یکی از مطالبات دیرینه صیادان به حساب آوردن سختی کار این شغل بود.

وی افزود: ۱۴۰ هزار نفر صیاد در شمال و جنوب کشور داریم و تمام صیادان کشور بیمه اجباری هستند اما سهم آنها از حق بیمه بیش از ۲۷ درصد بود و نیاز به کمک دولت و تأمین اجتماعی داشتند.

حسینی در رابطه با افزایش معافیت حق بیمه ملوانان و صیادان گفت: یکی دیگر از دغدغه‌های صیادان افزایش معافیت حق بیمه ملوانان بود که در این زمینه سهم کارفرما از ۵ نفر به ۱۰ نفر، در سال آینده افزایش خواهد یافت.

به گفته وی، سهم دولت در پرداخت حق بیمه صیادان ۱۳ درصد و سهم صیادان ۷ درصد شده است و ۵ هزار میلیارد ریال یارانه برای حمایت از صیادان در بند ۱۲ الحاقی به تبصره ۱۱ قانون بودجه سال ۱۴۰۲ کل کشور مصوب شده است که پس از تأیید شورای نگهبان اجرایی خواهد شد.

معاون وزیر جهاد کشاورزی ابراز امیدواری کرد: با تأیید نهایی این مصوبه توسط شورای نگهبان در سال آینده شاهد بهره‌مندی ملوانان و جامعه صیادی از مزایای این مصوبه باشیم.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1099031

مهمترین اخبار اقتصادی: