اکونومیک 24
16 خرداد 1403 - 15:35

مجمع اقتصادی سن پترزبورگ امروز آغاز می‌شود

روسیه روز چهارشنبه در حالی آماده میزبانی بیست و هفتمین همایش بین المللی اقتصادی سن پترزبورگ(SPIEF ۲۰۲۴)  است که انتظار می رود هزاران شرکت کننده از جمله نمایندگان بیش از ۱۳۰ کشور در این رویداد سالانه شرکت کنند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، روسیه روز چهارشنبه در حالی آماده میزبانی بیست و هفتمین همایش بین المللی اقتصادی سن پترزبورگ(SPIEF 2024)  است که انتظار می رود هزاران شرکت کننده از جمله نمایندگان بیش از 130 کشور در این رویداد سالانه شرکت کنند.

امسال همایش بین المللی اقتصادی سن پترزبورگ در تاریخ 5 تا 8 ژوئن برگزار می شود.

آنتون کوبیاکوف، مشاور رئیس جمهور روسیه، طی اظهاراتی تأکید کرد از آنجایی که کشورهای بیشتری علیرغم فشارهای غرب قصد دارند همکاری خود را با روسیه گسترش دهند، علاقه به این همایش اقتصادی در حال افزایش است.

کوبیاکوف، دبیر اجرایی کمیته سازماندهی همایش SPIEF، گفت: همایش بین المللی اقتصادی سن پترزبورگ پلت فرم پیشرو برای بحث در مورد مسائل توسعه بین المللی است. اینجا است که تبادل نظرات صورت می‌گیرد و روابط همکاری برقرار می‌شود.

وی در ادامه تصریح کرد که این همایش به وضوح نشان داده است که با وجود آشفتگی اقتصاد جهانی، بسیاری از کشورها برای ایجاد پل‌های تفاهم و همکاری آماده هستند.

امسال این همایش نمایندگانی از 136 کشور از جمله آذربایجان، برزیل، ونزوئلا، هند، قزاقستان و چین را گرد هم خواهد آورد.

یوری اوشاکوف دستیار رئیس جمهور روسیه به خبرنگاران گفت که عمان کشور مهمان خواهد بود. اوشاکوف گفت که این سلطان نشین در SPIEF با شعار بررسی فرصت‌های بازار روسیه برای ارتقای همکاری‌ها در مناطق عاری از تأثیر تحریم‌ها شرکت خواهد کرد.

به طور سنتی انتظار می رود ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در جلسه عمومی مجمع سخنرانی کند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1724561

مهمترین اخبار اقتصادی: