اکونومیک 24
26 شهریور 1402 - 17:21

ایالت مین آمریکا درگیر قطعی گسترده برق شهروندان

آمارهای لحظه‌ای نشان می‌دهد که برق ده‌ها هزار مشترک در ایالات مین آمریکا قطع شده و بیشتر شهرهای این ایالت با قطعی گسترده شبکه توزیع نیرو روبه‌رو هستند.

به گزارش خبرنگار اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس به نقل از شرکت‌های توزیع نیروی آمریکا، آمارهای لحظه‌ای نشان می‌دهد که هم‌اکنون بیشتر مناطق ایالت مین در شمال شرق آمریکا درگیر قطعی گسترده برق بوده و در 8 شهر این ایالت برق ده‌ها هزار مشترک قطع شده است.

شهرهای سامرسِت، پنوبسکات، هانکوک، واشنگتن، والدو، ناکس و لینکلن از جمله مناطقی هستند که با بیشترین قطعی برق در ایالت مین آمریکا مواجهند.

تعداد قطعی برق مشترکان در ایالت مین هم‌اکنون 42 هزار و 355 واحد است. دلیل قطعی برق مردم در این ایالت هم نزدیک شدن طوفان موسوم به "لی" اعلام شده است.

 

در دیگر ایالت‌های آمریکا از جمله جورجیا، کالیفرنیا، پنسیلوانیا و اوهایو نیز برق هزاران مشترک قطع شده است. بر همین اساس تعداد قطعی برق مشترکان در ایالت جورجیا 5276 و در ایالت کالیفرنیا 4499 مشترک برآورد می‌شود.

پیش‌بینی شده که ارتفاع امواج در ساحل ایالت مین به بیش از 6 متر خواهد رسید و طوفان مذکور خسارت گسترده‌ای به زیرساخت‌های این ایالت خواهد زد. مرکز ملی طوفان آمریکا سرعت باد طوفان لی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ بیش از 136 کیلومتر در ساعت ارزیابی کرده است.

پایان پیام/‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

منبع: فارس
شناسه خبر: 1501642

مهمترین اخبار اقتصادی: